Haberler

 

G ü l h a n ı m G ü l e p G ö z Y a ş l a r ı y l a T o p r a ğ a V e r i l d i

Yazdır PDF

gulhanim_gulepKöyümüzün Çatak mahallesi eşrafından Nurettin Gülep'in eşi Gülhanım Gülep’in cenazesi 22.10.2010 tarihinde ikindi namazına müteakip Büyük Piyalepaşa Camiinde kılınan Cenaze Namazı ile Hasköy mezarlığında defnedildi.


Fidye amacıyla kaçırılan daha sonra da öldürülüp Zincirlikuyu Mezarlığı yakınlarına bırakılan Gülhanım Gülep’in kendisiyle birilikte rehin alınan 13 yaşındaki kızı Meryem Gülep’in feryadı yürekleri dağladı. Annesini aradığı ve katillerine beddualar eden Meryem’in haykırması, alanda bulunanlarda göz yaşıyla karşılık buldu.

Cenaze Namazını Celal Gülep Hocaefendi kıldırdı. Celal Hoca yaptığı konuşmada;Merhumun iyi bir Mülüman olduğunu  ve vahşice katledildiğini belirterek, basın mensupları da burada ve sesleniyorum bu gibi katillerin ve caniler’in devlet tarafından gerektiği şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” dedi. Kılınan cenaze namazının ardından helallik istendiğinde gür bir sesle ve cinayeti protosto edercesine “helal olsun” dendi.

Cenazeye Alucra ve çevre ilçelerden de katılımın yoğun olduğu gözlendi. Allah böylesine acı durumları bir daha yaşatmasın.

Çamlıyayla Dernek Yönetimi olarak Merhumeye Allah'tan Rahmet, Acılı Ailesine ve Sevenlerine Başsağlığı Dileriz.

gulhanim_gulep

gulhanim_gulep1

gulhanim_gulep2

gulhanim_gulep3